طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

رنگ امیزی ساختمان زیبا

آموزش رنگ آمیزی خانه

رنگ امیزی ساختمان زیبا نکته های بسیاری را می طلبد که شما می توانید با رعایت نکته های رنگ امیزی ساختمان یک ساختمان  زیبا و خوشرنگ داشته باشید.

در این مقاله که با نام رنگ امیزی ساختمان زیبا در مجله اینترنتی سیاه قلم برایتان فراهم کرده ایم به نکاتی مهم در زمینه نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان را بیان کرده ایم.

شما میتوانید از تفکیک رنگ ها که در ادامه امده است نهایت بهره را ببرید.

 

این رنگ های دوست داشتنی

با توجه به تاثیر انکار ناپذیر رنگ ها در زندگی شخصی هر فرد که به نحوی نشان دهنده روحیات وی نیز هست، انتخاب رنگ های مناسب برای فضای مسکونی به نوبه خود معرف افراد ساکن در آنجا خواهد بود.

بنابراین بهتر است قبل ازهر کاری، در مورد رنگ های مختلف و تاثیرات آنها روی محیط مطالعه کافی داشته باشید و آخرین مُد روز معماری داخلی را از طریق سایت ها و مجلات گوناگون پیگیری کرده و از طرح های مطابق میل تان الگو بردارید.

گفته می شود رنگ ها از نظر روانشناسی روی بیننده تاثیر می گذارند، از این رو می توانید با کمی دقت در انتخاب مجموعه ای چشم نواز به وجود آورید که هر بیننده ای از دیدن آن لذت ببرد! بسته به سلیقه خودتان و محیطی که می خواهید طراحی کنید، مجموعه ای از رنگ های مناسب وجود دارد که می توانید از میان آنها انتخاب کنید.

رنگ های به اصطلاح گرم مانند قرمز و زرد و نارنجی، به فضا انرژی و پویایی می بخشند و برای فضاهایی مانند پذیرایی و ناهارخوری مناسب هستند. از طرف دیگر رنگ های سرد مانند آبی و خاکستری و سبز روشن آرام بخش بوده و بهتر است از آنها در اتاق های خواب و حمام و غیره استفاده شود.

چنانچه دقت کرده باشید بسیاری از ما به طور ناخودآگاه از همین رنگ ها در فضاهای خانه مان استفاده می کنیم بدون اینکه علتش را بدانیم، دلیلش ساده است؛ این طبیعتِ ماست که ما را به سمت این رنگ ها می کشاند!

رنگ-آمیزی-دیوار

رنگ-آمیزی-دیوار

● چند پیشنهاد ساده:

رنگ های خنثی مانند قهوه ای و بژ و خاکستری را دست کم نگیرید! این دسته از رنگ ها در جاهایی که احتیاج به توازن دارید به کمک تان می آیند و از آنجا که طیف های بی شماری دارند، گزینه های بی نهایت متنوعی در اختیارتان می گذارند.

چنانچه فکر می کنید که رنگ سفید تنها چند طیف محدود را شامل می شود، همین الان سری به نزدیک ترین رنگ فروشی محل تان بزنید! این رنگ شامل صدها طیف سرد و گرم و خنثی است که برای دیوارهای منزل یکی از بهترین گزینه ها به شمار می رود و به سادگی با تمام رنگ ها همخوانی دارد.

برای مثال سفید مایل به بژ طلایی را در نظر بگیرید، ترکیب این رنگ روی دیوار با کف پوش چوبی و پرده های سبزرنگ مجموعه ای خیره کننده را به وجود می آورد. پس از امروز این طیف ها را نیز در نظر داشته باشید.

همیشه قبل از رنگ کردن دیوارهای خانه، رنگ مورد نظرتان را روی پایین دیوار تست کنید، چراکه برخی از اوقات رنگ مورد نظرتان روی دیوار جلوه دیگری دارد. با این کار می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید و بعد از رنگ کردن کل دیوار از انتخاب تان پشیمان نشوید.

خودتان را دست کم نگیرید! امروزه با کمترین هزینه و با استفاده از غلتک های طرح دار و استنسیل های آماده می توانید طرح مورد علاقه تان را روی دیوار و هر جای دیگر که دوست دارید پیاده کنید.

آموزش رنگ آمیزی خانه و دفتر کار

آموزش رنگ آمیزی خانه و دفتر کار

● چند پیشنهاد رنگی

▪ رنگ زرد در طراحی داخلی

همان طور که می دانید زرد یکی از سه رنگ اصلی و رنگی تابستانی، زنده و گرم است که باعث ایجاد نشاط و سرزندگی در یک محیط می شود. از طرفی گفته می شود

که این رنگ، رنگِ تمرکز، حافظه و انرژی است و هرگونه کرختی را از فضا بیرون می کند. از آنجایی که همه ما به نوعی به رنگ زرد علاقه داریم، استفاده از طیف های مختلف این رنگ در فضاهای داخلی خانه بسیار ساده است.

از طیف های گوناگون این رنگ برای آشپزخانه، اتاق کودک، هال های تاریک و اتاق پذیرایی می توان استفاده کرد و رنگی ایده آل برای اتاق بازی کودک و اتاق مطالعه به شمار می رود.

با این حال زرد رنگی با تاکید بالا و بسیار گرم است، بنابراین در به کار بردن آن باید بسیار دقت کنید چراکه استفاده بیش از حد و فکرنشده زرد اصلی می تواند آزاردهنده باشد. به همین علت استفاده از زردهای اصلی و طیف های تیره و گرم این رنگ در اتاق های خواب به هیچ وجه توصیه نمی شود

و بهتر است از رنگ هایی مانند لیمویی روشن و زرد بسیار ملایم استفاده شود که آرام بخش بوده و بیش از حد انرژی وارد فضای خواب نمی کند. از طرفی دیگر اگر واقعا دوست دارید که از زرد تخم مرغی و دیگر طیف های تیره این رنگ در فضا بهره بگیرید، دقت داشته باشید که از این رنگ ها به عنوان نقطه تمرکز استفاده کرده و تمام دیوارها را به این رنگ درنیاورید.

انواع زرد در کنار طیف های سفید به ویژه در مبلمان، بسیار شیک و در عین حال ساده خواهد بود. در دکورکردن فضاهای داخلی همیشه این نکته را مد نظر داشته باشید که زرد خالص دیگر رنگ ها را تحت الشعاع قرار می دهد و باعث می شود که فضا کوچک تر به نظر برسد،

در حالی که طیف های ملایم تر این رنگ فضا را روشن تر و سبک تر کرده و باعث می شود که بزرگ تر به نظر بیاید. به این ترتیب با دانستن همین نکات ظریف و کوچک می توانید کاری کنید که یک فضای بزرگ و بی روح، صمیمی تر و یک فضای تاریک و دلگیر، روشن و دلبازتر به نظر بیاید.

▪ زرد، نارنجی و سبز

این سه رنگ دوست داشتنی در چرخه رنگ کنار یکدیگر قرار دارند. بنابراین هارمونی خوبی محسوب می شوند که برای اتاق بازی کودک گزینه ای ایده آل و شادی بخش است.

استفاده از طیف های ملایم و کم رنگ همین ترکیب رنگی نیز آرامش و نور کافی را برای اتاق خواب به همراه خواهد داشت به ویژه اگر با رنگی همچون کرم روشن یا بژ استفاده شود.

▪ زرد و قهوه ای

طیف های رنگ زرد به همراه قهوه ای های مختلف فضایی آرام و خنثی و در عین حال دلنشین ایجاد می کند. مبلمان و کف پوش قهوه ای تیره در کنار زرد اکر روشن فضا را زیبا و لوکس می کنند و حس و حالی صمیمی به آن می بخشند.

فقط باید دقت داشته باشید که استفاده بیش از حد از این ترکیب محیط را کوچک تر از آنچه هست نشان می دهد، بنابراین توصیه می شود که مقداری رنگ سبز مانند گیاهان طبیعی آپارتمانی با طیف های مختلف نیز در این فضا به کار ببرید و این مجموعه را کامل کنید.

▪ زرد و آبی

این ترکیب رنگی یکی از ترکیب های کلاسیک و معروف به شمار می رود چراکه این دو رنگ در مقابل هم قرار دارند و کنتراست خوبی ایجاد می کنند. همانقدر که رنگ زرد به فضا شادابی و انرژی می بخشد رنگ آبی هم مایه آرامش و حتی رکود است.

بنابراین چنانچه ترکیبی مناسب از طیف های این دو رنگ برای یک فضای داخلی انتخاب شود، می تواند بسیار چشم نواز و جذاب باشد. فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که بیشترین تضاد بین زرد و آبی ای ایجاد می شود که به یک میزان تیرگی و گرمی سردی داشته باشند.

▪ زرد، قرمز و سبز

ترکیب زرد و سبز یکی از ترکیب های بی نهایت آرامش بخش و لطیف است چراکه به وفور در طبیعت یافت می شود. حال اگر به این ترکیب علاقه مند هستید و می خواهید اندکی هیجان هم وارد این مجموعه کنید می توانید از مقداری رنگ قرمز یا رسی برای ایجاد تاکید بیشتر در فضا استفاده کرده و از نتیجه کارتان لذت ببرید.

نقاشی و رنگ آمیزی دیوار

نقاشی و رنگ آمیزی دیوار

● چند پیشنهاد پاییزی

▪ اصیل و طبیعی

زیبایی خاص روزهای آغازین پاییز، عطر خوش ادویه، بوی قهوه داغ و برگ های جادویی پاییزی هنوز هم یکی از پرطرفدارترین ترکیب های رنگی است که طبیعت به ما عرضه می کند؛ قهوه ای، زرد، سبز و قرمز. تعداد بی شماری از طراحان داخلی نیز علاقه خاصی به این ترکیب خاص دارند؛ ترکیبی اصیل و خالص، مخلوطی از طرح های ملایم و خشن در کنار یکدیگر که اصالت و تجمل طبیعت را به رخ مان می کشد.

▪ خالص و جسور

رنگ هایی خیره کننده و اقیانوسی، ترکیبی از آبی های زنده به همراه نارنجی و سبز مغز پسته ای که یادآور رنگ های تند مناطق حاره و کارهای دستی محلی است. این ترکیب از جمله ترکیب های رنگی است که استفاده از آن جسارت می خواهد و بهتر است در محیط های داخلی حتما به همراه سفید و طیف های روشن آن استفاده شود.

می توانید به راحتی مبلمانی با این هارمونی را در فضایی کاملا سفید یکدست تجسم کنید و لذت ببرید! به راستی که مسحور کننده است.

▪ مه آلود و خاص

تضاد طوسی مات و آبی و سبز براق بسیار خاص و در عین حال تازه و سرزنده است به ویژه اگر در فضایی با کف پوش چوبی روشن و حتی سفید به کار برود و در کنار آن از میزی شیشه ای و ساده با پایه هایی از استیل براق استفاده شود.

این ترکیب رنگی عجیب و خاص برای آن دسته از افرادی که دوست دارند در فضایی ساده و در عین حال شیک و دور از هرگونه وسیله اضافه زندگی کنند بسیار مناسب است. مبلمانی مدرن و سفید با تعدادی کوسن آبی و سبز و طوسی خود به تنهایی می تواند معرف این هارمونی خیره کننده باشد. پس اگر طرفدار سادگی و در عین حال خاص بودن هستید حتما این ترکیب رنگی فوق العاده را در نظر داشته باشید!

پرشین وی – دکوراسیون

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی