طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

سه پایه دکوراتیو یا تزئینی

سه پایه دکوراتیو یا تزئینی

سه پایه تزئینی یا دکوراتیو Decorative Easel را می توان به صورت زیر بیان و تعریف کرد این نوع سه پایه ها نیز در ادامه بحث های آموزش نقاشی و شناخت سه پایه نقاشی مطرح شده و کاربرد دارند.

تزیین و آرایش محیط زندگی همیشه و در طول تاریخ مورد نظر بشر بوده است.انسان با آغاز زندگی کشاورزی و یکجا نشینی به تزیین روی آورده است،اشیا و وسایل زندگی خود را با نقوش و شکل های مختلف آراست،تا بتواند از زندگی خود اذت بیشتری ببرد.

شاید با گرایش به سبک رکوکو در اروپا و با روی کارآمدن بورژوازی سه پایههای تزئینی به خانه ها راه یافت.

سه پایه تزئینی نقاشی

بسیاری از اشراف زادگان و متمولین که حامیان هنر و هنرمندان بودند،آثار آنها را در کاخ های خود نگهداری می کردند و به پاس احترام به هنرمندان و با توجه به شعن و مقامشان سه پایه های گران بهایی را به سازندگان آثار زئینی یا صنعتگران سفارش می دادند.این سه پایه ها را گاهی با اشیای گران بها یا منبت کاری های پر کار می آراستند و یا آنها را از فلزات با ارزش می ساختند تا علاوه بر صحت گذاشتن بر مقام و منزلتشان،فضای زندگی را زیباتر سازند.

به هرحال امروزه نیز سه پاه های تزئینی توسط طراحان و شرکت های تزئینی صنعتی با توجه به سلیقه های مختلف برای اقشار جامعه و محیط های متفاوت طراحی و ساخته می شوند.سه پایه های تزئینی برای زیباتر ساختن محیط زندگی و اداری در نطر گرفته شده اند تا هر کس بنابر سلیقه و نظر شخصی و بر اساس محیط زندگی سه پایه مورد علاقه اش را برای نمایش آثار هنری و تزئینی یا صرفن به عنوان یک اثر طیبا مورد استفاده قرار دهد.سه پایه تزئینی را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

  • سه پایه های تزئینی بلند که به صورت قدی هستند و برای نگه داری قاب ها و تابلوهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.
  • نوع دیگر کوتاه و طاقچه ای بوده،برای روی میز یا سطوح مختلف طراحی و به کار می روند.

نوع دوم این سه پایه های نقاشی تا حدود زیادی ثابت ساخته می شوند و برای قابهای عکس،قاب های تزئینی و یا آثار هنری کوچک مناسب اند.

سه پایه های نوع اول ممکن است از فلزات مختلف و با ارزش ساخته شوند و یا اشیا و فلزات مختلف مرصع یا آراته شوند و اگر از چوب باشند به صورت منبت کاری،مشبک کاری،یا حکاکی بر ارزش آنها فزوده می شود.

 

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی