طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

قطعات سه پایه نقاشی

قطعات سه پایه نقاشی

سایت هنر آباد (سیاه قلم) علاوه بر ارائه مجموعه های آموزش نقاشی و آموزش طراحی سعس کرده علاقمندان به این رشته ها را با ابزار و وسایل آنها نیز آشنا کند

دستگیره جابجایی بوم (پایه بوم) :

جابجا کردن بوم با پایه بوم درسه پایه ها (بالا و پایین آوردن پایه بوم) گاهی آزار دهنده است و به طبع طراحان و سازندگان خو ذوق برای این منظور نیز دست به لبتکار زده جهت رفاه و آسایش هنرمندان این نقیضه را رفع نموده اند.

این دستگیره به چرخ دهنده ای متصل است که با چرخاندن آن بوم به طرف بالا و پایین جابجا می شود و نسبت به قد هنرمندان ارتفاع آن تعیین م یگردد تا موقعیت تابلو نسبت به وی به بهترین وجه ممکن قرار گیرد به طور کلی آنها مجهز به ترمز بوده،گاه یبرای روانی بیشتر و درگیر شدن چرخ دنده ها از نخ یا طناب استفاده می شود.

قطعات مخصوص نگهداری بوم:

بر روی هر سه پایه قطعاتی وجود دارد که نگهدارنده بوم هستند و به وسیله پیچ و مهره ها به سه پایه متصل می شوند.این قطعات هم به صورت ساده و هم دارای وسایل جانبی می باشند،که قلمو،تیوپ های رنگو .. روی آن قرار داده می شود یا ممکن است همچنان که در قسمت های قبل توضیح داده د برای هر ابزاری روی آن جایی در نظر گرفته شود یاتعبیه شده باشد.

ساده ترین و پیرفته ترین سه پایه ها نیز باید به این ابزار مجهز باشند یا باید گفت:این ابزارهای نگهداری بوم از ملزومات سه پایه نقاشی هستند.

پیچ های باز و بسته کردن اتصالات :

این گونه پیچ ها دارای مهره های خروسکی یا سرپیچ های پلاستیکی می باشند تا هنرمند بتواند بدون صرف انرژی زیاد آنها را باز و بسته نمایید.

معمولا با زو بسته کردن پیچ های با مهره های ریز و کوچک براتی افراد کم سن و سال و خانم ها دشوار و آزار دهنده است لذا بهتر است مهره های سه پایه ها که انتخاب می کنیم به گونه ای باند که همه افراد با هر شرایط سنی به راحتی بتوانند انها را باز و بسته کنند.

باید اضافه کنیم که در صورتی که سه پایه ها برای مصارف عمومی هستند حتما به نوع پیچ ها دت ود زیرا هنرمند با این قطعات سرو کار زیادی دارد.

 

 

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی