طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

جعبه ابزار نقاشی

جعبه ابزار نقاشی

جعبه ابزارها معمولن از چوب های سبک، پلاستیک ها ، فلزات ، کارتن و … ساخته می شوند.جعبه ابزار هر هنرمند متناسب با رشته هنری و ابزار مورد استفاده در آن رشته بادیگر رشته ها دارای تفائت های خاصی است،لذا هر فرد بنابر نیاز خود جعبه ابزارش را انتخاب می کند و یا میسازد.

به طور مثال: در رشته های مجسمه سازی و یا ماکت سازی، هنرمندان به علت استفاده از ابزارهای خاص مانند وسایل تراش،ساب، برش و غیره معمولن جعبههایی محکم و دارای فضای باز می سازند و این جعبه ها نسبت به سایر رشته ها بزرگتر هستند.

معمولن در رشته های نقاشی و گرافیک به دلیل محدود بودن نوع وسیله های مورد نیاز، جعبه هایی متناسب با تکنیک های هنری،توسط شرکت های سازنده ابزار نقاشی ساخته و به بازار عرضه می شوند تا کسانی که با آبرنگ نقاشی م یکنند جعبه های مخصوص آبرنگ را تهیه و کسانی که به نقاشی با پاستل علاقه مند هستند بنابر نیاز خود جعبه هایی سازگار با این ابزار را انتخاب و به راحتی رنگ های پاستل زیادی را درون آن جای می دهند.پس بر اساس ابزار و تکنیک های نقاشی نیز می توان جعبه ها را به چند دسته و گروه تقسیم نمود.

جعبه رنگ :

یکی از علت های اصلی پیشرفت و تکنولوژی در زندگی بشر برآورده کردن نیازها و خواسته های اوست.و عمده ترین این نیازها، نیاز به آسایش و زیبایی است که وی را خلاق و خالق ساخته، بسیاری از تولیدات و اختراعات را به جامعه بشری عرضه داشته است.

هر وسیله در میان هنرمندان نیز ساخته می شود یا توسط طراحان صنعتی ، طراحی و به مرحله اجرا می رسد تا حدود زیادی بر پایه همین خواسته ها استوار است.لذا اگر در میان ابزارها و این همه تنوع، متناسب با شرایط خود چیزی را نیافته ید م یتوانید دست به کار شده نوعی دیگر را به این ساخته ها بیافزایید. هر جعبه با توجه به نیاز، زیبایی و کارایی آن به کار برده می شود لذا، در اینجا سعی شده است آنها را به گونه ای تقسیم کنیم که این شرایط به طور کلی در نظر گرفته شود.بر همین اساس جعبه های رنگ به سه دسته تقسیم می شوند : جعبهه ای رنگ و روغن ، جعبه های آبرنگ ، جعبه پاستل

که در مباحث آموزشی بعدی به انها پرداخته می شود.

بنر-قلمتراش

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی