طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

محفظه نگه داری بوم نقاشی

محفظه نگه داری بوم نقاشی:

بوم های نقاشیرنگ های روغنی یا رنگ های نقاشی که دیر خشک هستند، در صورتی که به درستی نگهداری و انبار نشوند تخریب شده، در اثر تماس یا بی نظمی کیفیت و زیبایی خود را از دست می دهند. به علت نخی بودن بوم های پارچه ای، و بر اثر تکیه دادن یک شی و یا گوشه های چارچوب یک کلاف، سطح پارچه بوم نقاشی، تخریب شده، اثرات نامطلوبی روی آن باقی می ماند، به گونه ای که یک لحظه بی احتیاطی ممکن است اثرات جبران ناپذیری را بر روی تابلو نقاشی بر جا بگذارد، نمونه هایی از این اتفاقات که برای سالم ماندن آثار باید به انها توجه شود:

  • در صورت ممکن از نگه داری تابلوهای نقاشی در جاهای نمناک یا مکان های مرطوب جلوگیری بعمل آید.زیرا پارچه تابلو نقاشی بر چارچوب ها و سازه ی چوبی محکم کشیده شده اند و چوبها نیز در برابر آب و هوای نمناک ضعیف بوده، پس از مدتی دچار واکشیذگی و هم کشیدگی می شوند و این حالت باعث شل و سفت شدن پارچه ی بوم و سپس از دست دادن استحکام سطح ان می گردد، علاوه بر این، رنگ ها نیز از حمله باکتری های موجود در فضای نمناک محیط در امان نخواهند ماند.
  • از تکیه دادن کلاف ها یا چارچوب بوم ها بر سطح پارچه های آنها حتی برای چند دقیقه جلوگیری شود. به علت این که پارچه های نخی شکل پذیرند و هنگامی که با مواد زیرسازی آستر می شوند این حالت در آنها چندین برابر می گردد.
  • از رها کردن بوم ها در کف سالن ها یا کف زمین و یا کارگاه جلوگیری شود. بسیاری از هنرمندان و هنرجویان در اموزشگاها یا مکان های آموزش هنر و یا در کارگاه های شخصی آثارشان را در کف سالن رها می سازند یا انها را به دیوار تکیه می دهند و این کار مشکلاتی برای آنها به وجود مب آورد:
  1. برخورد و تماس بوم ها با کسانی که در این محل رفت و امد می کنند
  2. نشستن گرد و خاک ناشی از رفت و آمد بر روی بوم
  3. ایجاد نا هماهنگی در فضای کارگاه
  4. جابجایی بومها و تکیه خوردن انها بر اثر بی توجهی یا به صورت تصادفی
  5. برخورد آب یا وسایل نظافت و شستشو هنگام تمیز نمودن کارگاه و در نتیجه ایجاد حالت های ناگوار و جبرا ناپذیر روی آثار

بنر-قلمتراش

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی