طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

بوم حامل(wet canvas carrier)

بوم حامل(wet canvas carrier)WPC1216_2

در دوران دانشجویی زمانی که دانشجویان توسط دانشگاه به صورت گروهی یا انفرادی به طبیعت برده می شدند برای حمل بوم های خیس که پوشیده از رنگ روغن بودند دچار مشکلاتی می شدند  که به صورت تیتروار آورده می شوند:

۱-برخورد بوم با لباس افراد که باعث کثیفی آنها و تخریب اثر می شد.۲-مشکلات رفت و آمد با  وسایل عمومی.

۳- پوشیدن لباس کار و نا خوشایند بودن آن برای خانم ها در محیط عمومی.۴- حمل چند بوم به همراه جعبه رنگ،سه پایه فلزی،احیانا تخته شستی و در صورت لزوم وسایلی جهت آسایش.

لاجرم در کارگاه قبل از این که با وسایلی مشابه آن اشنا شوم دست به کار شده،مشغول طراحی ابزاری برای رفع این مشکل شدم که نتیجه آن ابزاری است که مشاهده می کنید.گر چه قصدم طراحی یک ابزار راحت تر بود که در آن پیچ استفاده نشود{،ولی به علت نداشتن امکانات کافی از ادامه کار باز ماندم.البته این وسیله در میان دانشجویان،مدرسین،هنرجویان رشته های نقاشی با استقبال خوبی مواجه شد،زیرا برای جابجا کردن بوم های خیس در محیط های شهری نیز قابلیت های جالبی داشت.

گاری یا  چرخ حمل اوراق،قطعات سفالی یا مجسمه ها:

 این گاری ها گر چه بیشتر در کارگاه های سفال مورد استفاده قرار می گیرند(حمل آثار خشک شده به کروه یا بلعکس، زیرا آثار نمدار بر روی چرخ ها و قفسه های مشبک قرار می دهند تا از زیر نیز هوا بخورند.)لیکن می توان از آنها برای دکور های موقت یا حمل قطعات کوچکتر نیز استفاده کرد.

چرخ حمل نقاشی های بزگ:

بیشترین صدمه ای که اشیای موزه ای می بینند از بی دقتی در حمل و نقل آنهاست و با اقدامات احتیاطی بسیار ساده به هنگام حمل ونقل،نمایش و انبار کردن ایا می توان از آسیب دیدن آنها جلوگیری کرد.هنگام حمل و نقل اشیا از محلی به محل دیگر باید از چرخ های دستی استفاده نمود. برای تابلو های نقاشی در اندازه های بزرگ نیز چرخ هایی در موزه در نظر گرفته می شود که نقاشی را از خطرات احتمالی ناشی از حمل آنها توسط افراد در امان می دارند.

بنر-قلمتراش

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی