طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

چرخ حمل اشیای هنری سنگین (حجیم)

چرخ حمل اشیای هنری سنگین (حجیم)

شامل صفحه تخت با چهار چرخ و یک دسته که توسط یک یا دونفر حرکت داده می شود. هنگام حمل اشیای هنری یا موزه ای باید اطراف شی را به خوبی پوشاند تا از تکانهای احتمالی ناشی از حرکت صدمه نبینند. اشیای کوچکی هم که در جعبه های پوشال دار قرار داده می شوند نیز باید روی چرخ های دستی گذاشت و از جابجایی به وسیله دت حتی در داخل موزه نیز امتناع کرد.

به هنگام حمل و نقل اشیای کوچک یا بزرگ باید اطراف آنها را خوب با بالشتک پوشاند. برای این کار بهتر است از پنبه استفاده نشود چون ممکن است موقع جدا شدن به شی صدمه وارد کند. چرخ های دستی که برای حمل اشیای هنری در موزه یا کارگاه ها در نظر گرفته شده اند دارای استحکام و تحمل زیادی برای حمل مجسمه ها، سفال ها، اشیای فلزی، سنگی و … هستند. ولی نکته ای که باید در زمان حمل آثار به ان توجه شود قرار دادن اثر هنری به صورت افقی روی این چرخ هاست، زیرا با در نظر گرفتن بهترین شرایط امنیتی بازهم اتمال افتادن آنها چندین برابر زمانی است که به صورت افقی حمل می شوند. فراموش نشود که حمل آثار هنری بدون استفاده از چرخ های دستی، هرچند که بهترین احتیاط های لازم صورت پذیرد یک نوع بی احتیاطی و عدم توجه به اشیا و آثار هنری و نادیده گرفتن ارزشها و میراث های ماندگار انسانی است.

چگونگی تکیه دادن بوم ها به دیواره یا سطوح مختلف:

متاسفانه بسیاری از موسسات، آموزشگاه ها و مراکزی که با آثار هنری در ارتباط اند به علت عدم شناخت در خصوص چگونگی نگه داری تابلو های نقاشی نادانسته موجب خرابی یا از بن رفتن بسیاری از آثار هنرمندان می شوند.

برای انبار کردن موقت یا نگهداری بوم ها بهتر است هر کدام از انها را به صورت جداگانه به دیوار یا سطوح تکیه داد ولی، اگر با کمبود فضا و مکان نگهداری آثار مواجه هستید بهتر ات به گونه ای آنها را به هم تکیه دهید که چوب یا کلاف بوم با سطح پارچه(مرکز یا قسمتی که پارچه با چوب در تماس نیست) تماسی نداشته باشد.

سنگینی بوم یا کلاف موجب فرورفتگی سطح بوم (نقاشی) شدهف حالتی زشت و ناخوشایند بر روی آن ایجاد م یکند.توصیه می شود بوم های برگتر را نزدیک به دیوار قرار دهید تا به ترتیب بتوانید آنها را تا اندازه ای کوچکتر به گونه ای بر روی هم قرار دهید که هیچ کدام از بوم ها در قسمت پارچه هایشان با کلاف تماسی نداشته باشند.

لازم به ذکر است که این کار فقط برای مدتی کوتاه می تواند پاسخ گو باشد و برای نگه داری طولانی مدت باید آنها را درون گنجه ها یا جعبه های نگه داری بوم آرشیو یا انبار نمود.

بنر-قلمتراش

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی