طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

وسایل نورپردازی در نقاشی و طراحی

وسایل نورپردازی در نقاشی و طراحی

آموزش نقاشی و آموزش طراحی جزو اولویت های سایت هنرآباد می باشد ولی در کنار این آموزش ها معرفی ابزار تخصصی و کاربردی برای هنرمندان نیز ضروری می باشد که در ادامه به معرفی پرداخته شده است.

۱- نورها و پرژکتورهایی که جهت نورپردازی آثار روی دیوار هستند:

آثار هنری و تابلوهایی که توسط هنرمندان خلق می شوند معمولن در شرایط نوری مناسبی طبیعی یا مصنوعی خلق شده اند به این جهت که آثار در سایه چاردیواری حبس نشده اند بیننده به راحتی جزییات کار را مشاهده نماید از نور مصنوعی استفاده می شود.

با قرار دادن یک اثر در انزوای سایه ها باعث دور ماندن ان از دید مخاطب می شود، علاوه بر این از نظر علمی کمی نور باعث بی حوصله شدن افراد، گشادی مردمک چشم، خستگی ان و لاجرم عدم لذت بردن از فضای نمایشگاهیی می شود.

نکته ای که شاید اشاره به آن خالی از لطف نباشد، توجه به کلمه نمایشگاه است، همچنان که از نام ان پیداست آراستن و مرتب کردن و اماده کردن یک چیز، شی، فرد یا هر چیز دیگری برای ارائه و نمایش عموم است لذا هر چیزی که باعث توجه بیشتر بینندگان به موضوع مورد نظر شود لازم و ضروری می نماید و نور یکی از موارد اصلی این مسئله است.

 ۲- نورهایی که قابل اتصال به ابزار و امکانات هنری هستند:

مانند سه پایه های طراحی و نقاشیف میزهای نقشه کشی، میزکارهای مرمت و …

نورها یا پرژکتورهایی که با پایه، به وسایل دیگر متصل می شوند همچون:سه پایه ها که در بخش وسایل جانبی سه پایه ها، جعبه های نقاشی و اسبک ها شرح داده شدند در میان این دسته از نورها می توان به چراغ های عدسی دار قابل نصب اشاره نمود که همانند چراغ های مطالعه بوده، مجهز به یک عدسی هستند و برای هنرمنئدان ظریف کار و یا کسانی که درامر مرمت مشغول به کار هستند می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

۳ – چراغ های مطالعه:

روی میز درون کارگاه، برای افزایش و جبران کمبود نور، یا برای استفاده در زمانی که نیاز به دقت و ظرافت بالای هست  به کار می روند و از انها به صورت موقت برای نورپردازی آثار نیز می توان استفاده کرد.

۱- نورهای سیار برای استفاده در بیرون از فضای کارگاه: نورهای کاربردی در فضای بیرون و شب بایستی سبک و دارای استحکام باشند و در صورت ممکن نور آنها قابلیت تنظیم و تغییر جهت را داشته باشد.

مواردی در خصوص وسایل و امکانات نورپردازی:

بهتر است پرژکتورهای نمایشگاهی دارای پایه ها و چراغ های قابل تنظیم باشند تا تمرکز و عدم تمرکز نور بر روی آثار به آسانی صورت گیرد

از نورهایی با پایه ثابت و چراغ های گردان برای آثار دائمی و قابل نمایش بهتر است استفاده شود

در نمایشگاه ها، گالری ها و موزه ها از نصب پرژکتورهایی با چراغ ثابت امتناع، و بیشتر از پرژکتورهای که نور آنها حداقل تا ۹۰ درجه قابل گردش است استفاده شود

1444

%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%be%d8%b3%d8%aa%db%8c

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی