طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

پیاله گیره دار یا روغن دان Oil can

پیاله گیره دار یا روغن دان Oil can

ظرفی کوچک و استوانه ای شکل که به یک گیره متصل است و به وسیله ان به لبه تخته شاسیپالت وصل می شود. این ظرف عمومن برای نگه داری واسطه ها در نقاشی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر در نقاشی رنگ و روغن کاربرد دارد و حلال، رقیق کنندهف یا مواد دیگر نقاشی را در آن میریزند.انها را از ورق نیکل، برنج، یا پلاستیک می شازند و بعضی از انها دارای درپوش هستند تا ماده ی فرار درون ان زود تبخیر نشود.

پیاله ها را گاهی دوقلو می سازندف تا در صورت نیاز به حلال های دیگر از نوع دوقلوی انها استفاده شود و طبعن نوع دوقلوی ان مناسب و به صرفه است. در نقاشی رنگ و روغن درون یک پیاله روفن بزرگ و درون پیاله دیر حلال هایی مانند: تربانتین، روغن جلا، اسکاتیف و … ریخته می شود.

چوب دست طراحی Artist Bridge:

%da%86%d9%88%d8%a8-%d8%af%d8%b3%d8%aa-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c

از این وسیله برای طراحی هایی که نیاز به ظرافت کاری دارند استفاده می شود، کسانی که نگارگر، تذهیب کار و نقشه کش یا طراح فرش هستند برای جلوگیری از کثیف شدن اثرشان از این وسیله یا یک ورق تمیز در زیر دستشان استفاده می کنند.

مزیت تکیه گاه های طراحی نسبت به کاغذ در این است که کاغذ باعث پایین آوردن کیفیات خطی و گاهی کقیف شدن کار می شود ولی، تکیه گاه های دست از این قاعده مستثنا هستند.براده های مداد، زغال ، گچ های نقاشی و … هنگام کار روی ورق یا سطحی که طراحی میکنیم ریخته می شوند و با کشیدن یا برخورد دست یا کاغذ، براده ها به چربی دست چسبیده، قسمت های سفید یا رنگی کاغذ لکه لکه می شوند و یا اگر با ابزارهایی کار می کنیم که نیاز به فیکساتیو دارند در صورت برخورد دست با کار رنگ ها پاک می شوند و البته، چوبدست طراحی این مشکلات را مرتفع می سازد.

با استفاده از مقداری ورق پلکسی گلاس هفت تا یک میلی متر و با استفاده از مواد پلاستیکی و چوب های ام دی اف می توانید نمونه های مشابهی از این وسیله را تهیه نمایید.

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%86%d9%82%d8%a7%d8%b4%db%8c-%d8%aa%da%a9%d9%86%db%8c%da%a9-%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%be%d8%b3%d8%aa%db%8c

%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%be%d8%b3%d8%aa%db%8c

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی