طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

معرفی انواع قلمو

معرفی انواع قلمو

معرفی انواع قلمو

معرفی انواع قلمو در ادامه مطلب قبل ابزار های خراش scratch tools انتشار داده شده در مطلب قبل چند نوع ابزار خراش را معرفی کردیم اکنون نیز به معرفی قلموی اسکراچ برد ، چوب های ایجاد خراش ، قلم انتقال طرح و نی طراحی میپردازیم سایت آموزش نقاشی هنر اباد یکی از تخصصی ترین سایت های آموزش طراحی و نقاشی که در زمینه های هنری فعالیت میکند همانطور که میدانید در مطالب اخیر به معرفی ابزار های نقاشی و هنری پرداخته ایم. همیشه فعالیت های هنری طرفداران بسیار زیادی دارد ولی این هنر ها وقتی جذاب تر میشود که به صورت تلفیقی باشد یعنی از چند هنر در یک تابلو طراحی و یا خطاطی استفاده شود. به همین جهت هر هنرمندی نیاز دارد تا برای راحتی کار خود همه ی ابزار نقاشی را شناخته و آنها را به درستی به کار بگیرند. هم چنین در جهت آسایش و راحتی شما در سایت فروشگاه اینترنتی آموزش نقاشی قرار داده ایم تا به راحتی یک کلیک بتوانید خرید نمایید.

معرفی انواع قلمو

معرفی انواع قلمو (قلموی اسکراچ برد جهت ایجاد بافت)

قلموی اسکراچ برد scratch-art brush

مشابه قلمو ولی با موهای سیمی و از جنس فنری ، محکم و انعطاف پذیرند و با آنها میتوان بافت هایی ظریف و خطوطی موازی ایجاد نمود.

معرفی انواع قلمو

معرفی انواع قلمو

تسریع در ایجاد هاشور نیز از جمله محاسن این قلم ها به شمار میرود. عمدتاً از آنها برای ایجاد بافت روی سطوح گلی یا رنگ ها نیز میتوان سود جست. ولی کاربرد اصلی آنها برای طراحی خراش یا اسکراچ برد میباشد.

چوب های ایجاد خراش scrath-art sticks

با تراشیدن چوب های سخت یا نی خیزران میتوان قلم های مختلفی برای طراحی و خوشنویسی تهیه نمود. نوک تیز، تخت و با پهناهای مختلف میتواند انواع مختلفی از خطوط با کیفیت متنوع به دست آورد.

معرفی انواع قلمو

معرفی انواع قلمو

قلم انتقال طرح sgraffito tool:

ابزاری با نوکی فلزی برای انتقال طرح های برچسبی، لیبل یا کاربن ها و کاغذ های مشابه نوک این قلم ها به گونه ای ساخته شده است که به کاغذ و یا طرح آسیبی نرساند.

معرفی انواع قلمو

معرفی انواع قلمو

عموما بسیاری از افراد از خودکار های نوک ساچمه ای (معمولی) که خالی یا تمام شده اند برای اینکار استفاده میکنند که البته تا حدودی خسته کننده و ناخوشایند است.

نی طراحی drawing cane:

یکی از قدیمی ترین ابزار هایی است که توسط هنرمندان مشرق زمین برای خوشنویسی و نوشتن یا طراحی مورد استفاده قرار گرفته است.

عملکرد آن مشابه قلم فلزی ولی با تنوعات و سرزندگی در خطوط است؛ به گونه ای میتوان گفت: خطوطی پر احساس و پر انرژی با ضخامت های متنوعی ایجاد میکند که در قلم های فلزی این اماکن وجود ندارد البته قلم فلزی دارای خطوطی خشک و صنعتی میباشد.

معرفی انواع قلمو

معرفی انواع قلمو (نی های طراحی با میدان قلم متفاوت جهت سهولت در مرکب برداری)

از نی خیزران به صورت نوک تیز نیز میتوان برای ایجاد بافت بر روی سطوح گلی یا به عنوان قلم اسکراچ برد استفاده کرد. 

تفاوت اصلی این قلم با قلم نی خوشنویسی در تراشیدن نوک آنهاست. نوک قلم نی طراحی تیز و باریک است که برای تکنیک خراش نیز میتوان از آنها استفاده کرد.

معرفی انواع قلمو

معرفی انواع قلمو

ونسان ونگوگ نقاش پست امپرسیونیسم و هنرمندان قرن بیستم از قلم در برخی از طراحی های خود استفاده کرده اند.

برای روانی مرکب در آنها فاق یا شکافی بر روی نوک قلم ایجاد مینمایند.

منبع برخی از مطالب سایت آموزش طراحی با مداد  هنر آباد: کتاب مواد و ابزار هنری ۱ ابزار آلات هنری نویسنده: عیسا امیری چولاندیم 

______________________________________________________________________________

خرید اینترنتی بهترین سی دی های آموزش طراحی و نقاشی در فروشگاه اینترنتی  هنرآباد

 oil-painting-1

خرید آنلاین

آموزش نقاشی با رنگ و روغن

آموزش قدم به قدم نقاشی با رنگ و روغن

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی