طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

وسایل طراحی Drawing Tools

وسایل طراحی Drawing Tools

وسایل طراحی Drawing Tools

وسایل طراحی در سبک های مختلف هنر متفاوت در این مطلب از سایت آموزش طراحی و نقاشی به معرفی این ابزار میپردازیم. امیدداریم که بعد از معرفی این وسایل و کاربرد آنها در آموزش طراحی شما بخوبی آنها را شناخته و به درستی آنها را به کار بگیرید.

امروزه تعریف طراحی و معنی آن با معنایی که از این واژه به صورت کلاسیک استنباط میشود متفاوت است.

در گذشته به اجرای مقدماتی یک طرح یا طرح هایی که در ذهن هنرمند تجسم می یافت اطلاق میگشت. ولی امروزه طراحی در معنی وسیعتری به کار میرود؛ این معنی که طراحی به نوعی سازماندهی عناصر هنر های تجسمی در یک اثر گفته میشود. اما تنها نکته ی تمایز طراحی کلاسیک با سایر هنر ها در نمود خط به صورت بارز در طراحی است.

طراحی را میتوان در سازماندهی یا ترکیب عناصر مختلف چه به صورت تجسمی و چه به صورت اجرایی در رشته های مختلف هنری قلمداد کرد. لیکن اصطلاح طراحی به معنی خاص آن به اجرای طرح های مقدماتی با ابزار های مختلفی که خط در آنها نمود بیشتری دارد گفته میشود.

به همین دلیل ابزار طراحی مورد استفاده ی هنرمندان طراح (نقاش، گرافیست، معمار، طراح صنعتی، طراح لباس، صنایع دستی و …) در اینجا آورده میشود:

بسیاری از ما در کودکی با یک تکه چوب بر سطح خاک یا ماسه های کنار دریا، رودخانه و یا گل و لای ماسیده بر سطح کوچه و یا سطوح پوشیده از برف و امسال اینها نقش هایی ایجاد کرده ایم، یا ابزار های ساده ای چون مداد و یا خودکار، درون دفتر، روی دیوار و یا محیط های متنوع پوشانده ایم، این عمل یک نوع طراحی ساده برای بیان احساسات و عواطف انسانی به شمار میرود و امروزه هر ابزار ی که بتواند گونه ای خط بر سطحی ایجاد نماید، ابزار طراحی محسوب میگردد. به طور مثال: میتوان هواپیمایی که به سطح نیلی آسمان خطی از دود میکشد یا تراکتوری که بر زمین خطی از خطوط موازی شخم با گاو آهن ایجاد مینماید و یا بولدوزری که سطح خاکی را صاف و مسیری جاده وار ایجاد میکند، یک نوع وسیله طراحی به شمار می آید.

 

وسایل طراحی Drawing Tools

در کل ابزار های طراحی کلاسیک را میتوان به دسته های مختلفی تقسیم نمود:

ابزار های خراش.

ابزار هایی که ساختار گرافیکی دارند.

ابزار هایی که از ذغال تشکیل شده اند.

ابزار ها و وسایلی که پس از انقلاب صنعتی شکل گرفتند مانند: خودنویس، روانویس، خودکار،‌ ماژیک و …

ابزار و موادی که ساختار رنگیزه ای یا رنگدانه ای دارند.

منبع برخی از مطالب سایت آموزش طراحی با مداد  هنر آباد: کتاب مواد و ابزار هنری ۱ ابزار آلات هنری نویسنده: عیسا امیری چولاندیم 

اموزش طراحی با پاستل و زغال

اموزش طراحی با پاستل وذغال

خرید اینترنتی اموزش طراحی با پاستل و زغال

دوبله فارسی

کاملا مالتی مدیا

قابل استفاده در کامپیوتر و دستگاههای خانگی

کارگاه آموزشی ویدیویی طراحی با پاستل و ذغال

مدرس و کارشناس نقاشی :کرایگ نلسون

استاد نقاشی دانشگاه سان فرانسیسکو

خرید آنلاین

 

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی