طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

گیره کاغذ

گیره کاغذ + انواع گیره کاغذ کاربرد گیره کاغذ

گیره کاغذ

گیره کاغذ و گیره فیلم از دیگر ابزار های هنری هستند که امروز قصد داریم در سایت هنر آباد شما را با آن آشنا کنیم

گیره های تخته شاسی دارای کاربرد های متنوعی هستند که طراح، نقاش، گرافیست، معمار و هنرمندان رشته های دیگر متناسب با کاری که انجام میدهند مورد استفاده قرار میدهند ولی عمده کاربرد آنها در طراحی بر روی تخته شاسی میباشد.

تخته شاسی هایی که به صورت آماده تهیه میشوند دارای گیره هایی برای نگه داری کاغذ هستند و معمولا از یک یا دو تا گیره کاغذ بر روی آنها در نظر گرفته میشود. هنگام طراحی، (چه در کارگاه و چه در فضای باز) طراح نیاز به گیره های مکملی دارد تا کاغذ طراحی جابه جا نشده، بر سطحی که روی آن کار میکند تسلط داشته باشد.

گیره های تخته شاسی در اندازه های مختلفی ساخته میشوند تا با توجه به نیاز و قطعی که روی آن کار میشود نوع کوچک یا بزرگ آن انتخاب و به کار گرفته میشود. هنگام تهیه ی گیره های تخته شاسی بهتر است به محکم بودن و قدرت دهانه ی آنها توجه شود به گونه ای که بتواند ورقهای کم با در تعداد خیلی محدود (از یک یا چند ورق) را روی تخته شاسی محکم نگه دارد و گاهی نیز از گیره ها برای نگه داشتن قاب ترسیم استفاده میشود.

در صورتی که گیره های تخته شاسی از جنس های فنری ساخته شده باشند به مراتب دارای کارایی بهتر و دوام بیشتری هستند؛ و گیره هایی که به وسیله ی فنر های کوچکی بسته میشوند ضعیف تر و به مراتب سریع تر از نوع پیشین عملکرد خود را از دست میدهند.

گیره فیلم

برای آویزان کردن فیلم های عکاسی بعد از ظهور فیلم به کار میروند که شباهت هایی نیز با گیره کاغذ دارند. فیلم های عکاسی، پس از این که ظاهر میشوند در فضای بسته ای که دارای پنکه گرم کننده میباشد خشک میشوند. ژلاتین آنها با ماده ی ظهور در تماس بوده است منقبض شده، هنگام خشک شدن باعث لوله شدن و چروک شدن سطح فیلم میشوند که به وسیله گیره هایی در انتها یا پایین فیلم ها قرار میگیرند، این نقض برطرف گردد.

وزن گیره های فیلم از گیره های دیگر بیشتر است: زیرا وزن آن باعث صاف شدن سطح فیلم و جلوگیری از چروکیدگی آنها میشود البته، امروزه از گیره های کاغذ (فنری) نیز برای این کار استفاده میشود.

منبع برخی از مطالب سایت آموزش نقاشی  هنر آباد: کتاب مواد و ابزار هنری ۱ ابزار آلات هنری نویسنده: عیسا امیری چولاندیم

 

آموزش طراحی از مدل

اصول طراحی با مداد در آموزش طراحی از مدل به زبان فارسی

در ۲DVDاورجینال با بسته بندی زیبا تصویربرداری حرفه ای

Drawing from the model

آموزش طراحی از مدل توسط استاد جفری واتس

جفری واتس یک نقاش برجسته و نیز یک معلم و مربی اصول هنری است که در کلاس هایش به نقاشان تازه کار اصول و شیوه هایی از نقاشی و طراحی را که تقریبا فراموش شده اند آموزش می دهد.

جف واتس یکی از مربیان برجسته طراحی سرو بدن و اشکال آنوتومی است که هر هنرمند باید به آنها مسلط باشد.تا به صورت یک نقاش چیره دست شود. او دارای یک سبک مشهور آموزشی است که یادگیری روابط پیچیده را آسان نموده و نشان می دهد که چگونه مهارت های طراحی شکل می گیرد و بطور مستقیم بصورت مهارت های نقاشی در می آید.

نگرش وی در مورد کسب موارد ضروری یک طراحی سریع نگریستن و تجزیه و تحلیل و اجرا می باشد .

اکنون شما می توانید در یکی از کلاس های او بنشینید.

 جفری واتس یکی از مربیان برجسته طراحی سر , بدن و اشکال آناتومی است که هر هنرمند باید به آنها مسلط باشد تا به صورت یک نقاش چیره دست شود.
خرید آنلاین
آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی