طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

انواع روان نویس نوک نمدی

انواع روان نویس نوک نمدی

انواع روان نویس نوک نمدی

انواع روان نویس نوک نمدی دارای مخزنی است که در تماس با نوک قلم جوهر به نوک ساچمه ای و یا نمدی روانویس انتقال میدهد این نوع قلم ها اصولا یک بار مصرف بوده و قابلیت شارژ دوباره مخرن را ندارند.

روان نویس felt pen:

قلمی مشابه قلم راپیدوگراف و خود نویس بوده و یک بار مصرف است.

دارای مخ زنی که در اون دسته ی روان نویس قرار گرفته، این مخزن از نوعی الیاف و پوشش پلاستیکی می باشد و در تماس با نوک قلم جوهر به نوک ساچمه ای روان نویس جریان می‌یابد.

بسیاری از روان نویس ها که دارای ثبات کافی هستند از مرکب های ساخته شده از رنگدانه ی ترکیب با آب و نوع مقاوم در برابر آنها استفاده می شود. برخی از آنها دارای ترکیبات اسیدی طبیعی هستند.

روان نویس felt pen:

روان نویس felt pen

عموما روان نویس ها جزو گروه ماژیک ها به حساب می‌آیند و دارای رنگ های مختلفی می باشد ولی ساختار نوک آنها با هم متفاوت است به گونه ای که همانند راپیدوگراف دارای نوک هایی در اندازه های مختلف هستند به طور مثال ۰٫۲ (دو دهم) ۰٫۳ ، ۰٫۴ و …  اثراتی مشابه و همانند قلم فلزی قلم آهنی دارد و خطوط منظم یکدست، قیمت ارزان، یکبار مصرف و صهولت در کاربرد از جمله مشخصه های این قلم به شمار می رود.

بر روی کاغذ دست ساز و بافت دار تا حدودی جوهر آن پخش میگردد و حالات جذابی ایجاد می‌کنند که برای تصویرسازی مناسب است.

ترکیب با مواد نفتی نیز کیفیت مشابهی حاصل می کنند که برخلاف مشابه با آبرنگ و آبمرکب می گردد.

کاربرد اصلی آن بر روی کاغذ های گلاسه یا کاغذهای با پرز کم (مانند کاغذ تحریری) احتمالا در برابر نور شدید خورشید دوام چندانی از خود نشان ندهد لذا توصیه می‌شودحتی الامکان از قرار دادن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری شود.

منبع برخی از مطالب سایت آموزش طراحی با مداد  هنر آباد: کتاب مواد و ابزار هنری ۱ ابزار آلات هنری نویسنده: عیسا امیری چولاندیم

______________________________________________________________________

خرید اینترنتی بهترین سی دی های آموزش طراحی و نقاشی در فروشگاه اینترنتی هنرآباد

خودکار اشنایدر آلمان مدل Silder Memo

از خصوصیات بسیار خوب دیگر خودکار داشتن بدنه ای پلاستیکی است که به هیچ عنوان اجازه نمیدهد خودکار از دست شما لیز بخورد و در کنار بدنه پلاستیکی شکل بسیار هوشمندانه بدنه باعث میشود که وضعیت انگشتان در بهترین حالت ممکن قار گرفته تا در استفاده طولانی مدت انگشتانتان خسته نشوند.

نوک اسلایدر از فولاد ضدزنگ ساخته شده است و به همین دلیل بسیار بادوام بوده و با گذشت زمان فرسوده نمی‌شود. این نوک با اندازه XB که یک سایز درشت و بزرگ در اندازه بندی محسوب می شود  می‌تواند خطی با پهنای زیاد رسم کند. روی درپوش خودکار گیره‌ی محکمی تعبیه شده است که به‌راحتی به لبه‌ی کتاب، دفتر و جیب متصل می‌‎شود. با این اتصال شما می‌توانید خودکار اسلایدر را همیشه و همه‌جا همراه خود داشته باشید.

قابل ذکر است اگر محصول خاص و یا آموزش خاصی در زمینه نقاشی نیاز دارید میتوانید در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید تا در اولین فرصت برای شما به اشتراک بگذاریم

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی