طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

ترلینگ چیست معرفی قلم ترلینگ

ترلینگ چیست معرفی قلم ترلینگ

ترلینگ چیست معرفی قلم ترلینگ

ترلینگ چیست oval ruling pen

معرفی قلم ترلینگ : نوعی ساده‌تر و ابتدایی از قلم گرافوس است که به شکل انبری دارای دو بازو که با یک پیچ و مهره فاصله آنها تنظیم می‌شود می‌باشد.

قلم ترلینگ مقداری مرکب را با فرو بردن در ظرف مرکب در خود نگه داشته و با تنظیم فاصله بین دو انبر به وسیله ی پیچ و مهره خطوطی با ضخامت مختلف ایجاد می نماید.

انحنای انبر ها برای خطوط مختلف در نظر گرفته می شود و بهتر است نوک دو بازو دقیقا به یک اندازه باشد در غیر اینصورت با سنباده یا سوهان باید آنها را تنظیم نمود.

از ترلینگ برای جدول کشی در تذهیب ، تشعیر، طرح نقاشی گل و مرغ،  نقشه کشی معماری و طرح نقشه فرش و … استفاده می شود .

خط هایی منقطع و کوتاه ترسیم می‌کند که با توجه به فاصله دو بازو طول خط کوتاه تر یا بلندتر میشود. به این صورت که اگر دهانه ترلینگ بسته تر یا کمی باز باشد.

کشش بیشتری یافته و خطوط بلندی با آن میتوان ترسیم نمود و بلعکس.

ترلینگ را به همراه خط کش و از طرف لبه ی خط کش مورد استفاده قرار می دهند (ر.ک به بخش خط کش ها)

آن را عموماً به همراه پرگارهای نقشه کشی و یا به صورت انفرادی عرضه می کنند که بر روی یک دسته پلاستیکی و یا یک بازوی پرگار قرار داده میشود.

منبع برخی از مطالب سایت آموزش طراحی با مداد  هنر آباد: کتاب مواد و ابزار هنری ۱ ابزار آلات هنری نویسنده: عیسا امیری چولاندیم

______________________________________________________________________

خرید اینترنتی بهترین سی دی های آموزش طراحی و نقاشی در فروشگاه اینترنتی هنرآباد

نکات مهم در طراحی و نقاشی

نکات مهم در طراحی و نقاشی

این نرم افزار به صورت سه بعدی طراحی شده و در همه قسمت های آن با دستورات خاص کاربر اجرا میشود نرم افزار آموزش تکنیک های هنری به خوبی پویا نمایی شده و به کاربر این امکان را میدهد تا بتواند نقاشی های طراح های بزرگ و تصاویر مختلف را از دید پرسپکتیو مشاهده کند در هر تصویر به کاربر نقطه دید را نمایش داده و تصویر را از همان دید به کاربر نمایش میدهد  این پویا بودن در تمام بخش های نرم افزار قابل مشاهده است

قابل ذکر است اگر محصول خاص و یا آموزش خاصی در زمینه نقاشی نیاز دارید میتوانید در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید تا در اولین فرصت برای شما به اشتراک بگذاریم

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی