طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

 نقاشی با مداد سیاه قلم و فشار مناسب بر مداد طراحی

 
نقاشی با مداد سیاه قلم یکی از شیرین ترین هنر هایی است که اگر آن را به صورت اصولی یاد بگیرید دست کشیدن از  این هنر سخت خواهد شد.
همانطور که میدانید در مطالب قبل توضیحات گسترده ای در رابطه با نوع گرفتن مداد در دست ، حرکت صحیح دست در طراحی سیاه قلم ، و خطوط در سیاه قلم پرداختیم.
در پی مطالب قبل لازم است برای کشیدن یک طراحی سیاه قلم حرفه ای از فشار مناسبی بر روی قلم برخوردار باشید که در این مطلب به میزان فشار بر مداد در طراحی سیاه قلم و نوع فشار بر روی مداد در طراحی سیاه قلم خواهیم پرداخت.
 

فشار دست بر روی مداد در طراحی سیاه قلم

اگر میخواهید خطوط با ظرافت و حالت طبیعی طراحی کنید لازم است به خوبی بتوانید فشار لازم بر روی مداد را تشخیص دهید در برخی از خط ها لازم است فشار کمی بر روی مداد وارد کرد و در برخی دیگر باید فشار بیشتری وارد کنیم تا خط نقش خود را به خوبی در طراحی ایفا کند.

اکنون لازم است بدانید چگونه طراحی کنیم که خطوط روح و ظرافت لازم را داشته باشند.

در اکثر طراحی های افراد مبتدی دیده میشود خطوط ساده و یکنواخت هستند و نقاشی های آنها بی روح و بی جان است در این مواقع ما به آنها توصیه میکنیم فشار بیشتری بر روی مداد وارد کنند تا سایه های آنها بیشتر به چشم بیاید.

در طراحی سیاه قلم با قلم و مرکب کمی متفاوت است خطوطی که با قلم و مرکب کشیده میشود با خطوطی که با مداد ایجاد میشود خیلی متفاوت است. یک نواختی در اسکیس ها و طراحی ها باعث ایجاد وضوح و صراحت بیشتر طراحی میشود.

اما در طراحی با مداد با توجه به توانمندی و فشار مناسب بر روی مداد طراحی از زیبایی بیشتری برخوردار خواهد بود و این بدین خاطر است که مغذی مداد سخت با مغذی مداد نرم میتواند خطی نسبتا یکنواخت ایجاد کند . 

فشار مناسب و متفاوت بر روی مداد باعث تغییر کیفیت خطوط شده و طراحی متفاوت تری را ایجاد میکند.

برای ایجاد یک طراحی منحصر به فرد لازم است از حرکات چرخشی، حرکات ناگهانی مچ و آرنج ،  و تغیرات ناگهانی زاویه سر مداد استفاده کنید همچنین حرکات ضربه ای نیز استفاده کرد.

مداد ابزار قدرتمندی در طراحی است اما برای استفاده از توانایی های بینظیر از این ابزار در طراحی باید بر روی حرکات دست ، بازو و انگشتان کار کنید

با در نظر گرفتن همه این ها برخورد های حسی میتواند در یک طراحی و اسکیس عالی تاثیر گذار باشد.

شاید فکر کنید که طراحی تنها شامل حرکت دست و مداد اما باید بدانید طراحی ارتباط حسی گسترده ای از چشم ، دست و مغز اوجود دارد که عامل ایجاد طراحی میشود. مداد نقش خود را بعد از چشم و مغز و دست ایفا میکند.

در تقسیم  بندی مراحل ایجاد یک طراحی میتوان گفت طرحی که قرار است ایجاد شود ابتدا با چشم برسی شده و باز بینی میشود ، سپس توسط مغز تحلیل شده و با کمک چشم و مغز ساده میشود.

سپس هر آنچه که مغز ذخیره کرده به وسیله دست بر روی برگه ایجاد میشود.

دوباره چشم هر آنچه را دیده بررسی و ارزیابی میکند و آن را با تصویر اصلی مقایسه میکند . مشاهده تفاوت ها وظیفه چشم بوده و تجزیه و تحلی و آنها به وسیله مغز انجام میشود و در آخر این دستان هنرمند هستند که تغیرات مورد نیاز را ایجاد میکنند.

به این همبستگی در طراحی ها دقت داشته باشد .

خوب ببینید ، با دقت برسی کنید و به خوبی فکر کنید . ماهرانه با دستان هنرمندان طراحی کنید.

اکنون دیگر به خوبی با فرایند ایجاد یک طراحی فوق العاده از سیاه قلم آشنا شده اید.

بدون تردید میتوان گفت یک طراحی فرایندی کاملا شخصی و ذهنی هر فردی که ارتباطی با استاندارد های علمی ندارد و بیانگر ایده ها و ذهن خلاق هنرمند میباشد.

فشار آوردن با بر مداد نیز اینگونه است . هیچ استانداردی وجود ندارد که میزان فشار بر مداد را برای شما بیان کند.

این به دین معناست که شما با بررسی و آزمون و خطا و استفاده از تجربیات خود و استادان نقاشی میزانی از فشار را برای خود الگو قرار دهید و طراحی های خود را بر اساس آن معیار ها ایجاد نمایید.

همانطور که ممکن است بار های این مثل را شنیده باشید که شکست پلی برای  پیروزی است، اشتباهات و خطا ها در طراحی نیز موفقیت هایی هستند که ما از آنها درس میگیریم. هیچ گاه از آزمون و خطا واهمه نداشته باشید .

شما با آزمون و خطا میتوانید الگو های منسجمی برای طراحی های خود داشته باشید.

میزان وارد کردن فشار صحیح بر روی مداد یکی از رویاهای هر هنرجوی مبتدی مباشدو پی بردن به این موضوع تنها به دلبستگی و ناامید نشدن آنها بستگی دارد

راه میان بری وجود ندارد تنها باید طراحی کنید و تجربه کسب کنید.

نحوه گرفتن مداد و تماس انگشتان با مداد در فشاری که ایجاد میشود بسیار مهم است. در واقع میتوان گفت تنها شگرد در یادگیری میزان فشار مناسب بر مداد همین است و هیچ شگرد دیگری وجود ندارد. پس نحوه  درست گرفتن مداد با دست بسیار مهم است.

چیزی که سایه های شما را در طراحی ارزشمند میکند فشار مناسب بر روی مداد در ایجاد خطوط شکل دهنده سایه ها است.

برای ایجاد خطوط و سایه هایی که در طراحی استفاده میشوند لازم است تشخیص دهید که تیرگی ها در کدام بخش شما میتوانید با فشار بیشتر بر روی مداد در قسمت های تیره تر خطوط تیره تر را ایجاد کرده و با فشار کم تر بر مداد قسمت های رون تر را طراحی کنید .

این ها همه به توانایی هنرمند بستگی دارد که تشخیص دهد کجا را با چه فشاری طراحی کند. و این توانمندی تنها با تمرین و تکرار به دست میآید.

چگونگی گرفتن مداد در دست و فشار صحیح بر روی مداد چیزی نیست که شما به سرعت بیاموزید و تنها باید با تمرین و تکرار و به دست آوردن تجربه آن را کسب نمایید.

ابزار جادویی شگفت انگیز مداد یکی از راحت ترین ابزار ها برای تمرین و تکرار و ایجاد طراحی سیاه قلم است.

با این وجود به دست آوردن مهارت در طراحی به وسیله همین ابزار نه چندان پیچیده کار سختی ایت چراکه مداد ویژگی هیا خاص خودش را دارد. این امر نباید شما را از یادگیری آموزش ها منصرف کند بلکه باید شما را برای یادگیری ها بیشتر جذب کند.

 به تصویر عقاب اول مطلب نگاه کنید فشار مداد طراح این عقاب بر روی طراحی به خوبی احساس میشود

______________________________________________________________________

خرید اینترنتی بهترین سی دی های آموزش طراحی و نقاشی در فروشگاه اینترنتی هنرآباد

آموزش نقاشی تکنیک (سیاه قلم مداد رنگی و ذغال)

آموزش نقاشی، در این مجموعه کامل که برای اولین بار منتشر شده است شما هنرآموزان و هنرمندان گرامی با ظرافت ها و نکات تکنیک های نقاشی با مداد ، مداد رنگی و ذغال آشنا میشوید

سبک آموزش در این بسته به صورت مقدماتی تا پیشرفته است و با آموزش انواع تکنیکهای شروع و به صورت مرحله به مرحله به سمت مراحل پیشرفته طی می شود این بسته مناسب برای همه علاقه مندان به طراحی و نقاشی و همچنین هنرمندان تحصیلکرده این رشته و یا حتی اساتید طراحی برای یافتن اصول مناسب در آموزش است

 • آموزش نقاشی با مداد مداد رنگی و سیاه قلم
 • طراحی چهره با استفاده از تکنیک سایه روشن
 • طراحی فیگور بخش اول
 • طراحی اجسام
 • طراحی انواع بینی
 • طراحی پرنده در حال پرواز
 • طراحی گربه در حال دویدن
 • طراحی چهره با خطوط بیرونی
 • طراحی دست با فیگور
 • طراحی طبیعت
 • تکنیکهای نقاشی-مقدماتی
 • تکنیکهای نقاشی-گوشه ها سایه ها خطوط بیرونی
 • تکنیکهای نقاشی-اشکال
 • تکنیکهای نقاشی-نگاه درست به اجسام
 • تکنیکهای نقاشی-فاصله ها در طراحی از طبیعت
 • تکنیکهای نقاشی-طبیعت
 • تکنیکهای نقاشی-کشیدن اجسام ساده

 
آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی