طراحی سیاه قلم

آموزش طراحی با مداد از چهره انسان طبیعت و منظره

تناسب و اندازه گیری در طراحی سیاه قلم به وسیله مداد

تناسب و اندازه گیری در طراحی سیاه قلم 

تناسب و اندازه گیری در طراحی سیاه قلم به وسیله مداد انجام میشود 

رعایت تناسبات در طراحی و نقاشی به این معنی است که وقتی قصد داریم از یک جاندار ، شیء و یا چشم اندازی طراحی کنیم باید اندازه های آنها را به صورت متناسب و یک نواخت بر روی کاغذ رسم کنیم.

رعایت این تناسبات به طرح ما کمک میکند تا به مدل نقاشی شبیه تر باشد. 

هر جسم و یا شئ ی دارای ابعاد و اندازه های خاص خود است و اگر ما این اندازه ها و تناسبات را در طراحی خود رعایت نکنیم طراحی ما اصلا شباهتی به مدل نقاشی اصلی نخواهد داشت. 

هر فردی میتواند با نگاه کردن اندازه های اشیاء مختلف را در ذهن خود ذخیره کند. ولی ما باید مدل نقاشی خود را به مقیاسی کوچک کنیم که ترکیب بندی کلی نقاشی ما به هم نریزد. 

پس مهم است از روش هایی استفاده کنیم که به وسیله آن روش ها تا جایی که امکان دارد نقاشی ما شبیه به واقعیت شود. 

مرحله آول به دست آوردن تناسب:

ما به وسیله مداد میتوانیم تناسبات مدل خود را به دست آوریم به تصویر اول صفحه نگاه کنید 

مداد را در مشت خود نگه دارید به صورتی که انگشت شست شما دقیقا بر روی مداد قرار بگیرد سعی کنید انگشت شست خود را کمی پایین و بالا ببرید فاصله نوک مداد و انگشت شست شما به عنوان اندازه گیر استفاده میشود.

اکنون دست خود را کاملا صاف روبه روی خود قرار دهید طوری که آرنج شما کاملا صاف و کشیده باشد. 

سعی کنید بدون حرکت به طور ثابت بنشینید و به سمت عقب و یا جلو خم نشوید . 

نوک مداد را همانند تصویر در مشت خود قرار دهید و با یک چشم به مدل نقاشی بنگرید 

نوک مداد را به موازات بالا ترین قسمت مدل قرار دهید و شست خود را با پایین ترین قسمت مدل بر روی مداد تنظیم کنید. 

اکنون شما اندازه بلندی شیء و یا جسمی که قصد طراحی آن را داشته اید را به دست آورده اید. 

اکنون شروع کنید و خطی به همان اندازه که به دست اورده اید ایجاد کنید.

اینبار مراحل قبل را با این تفاوت که مداد و انگشت شست شما در حالت افقی قرار دارد انجام دهید تا اندازه عرض مدل نقاشی خود را نیز به دست آورید. 

به این ترتیب شما طول و عرض مدل خود را به دست آورده اید . و میتوانید بر اساس مقیاس هایی که به دست آورده اید شروع به نقاشی کنید. 

مرحله دوم تطابق با واقعیت 

هنگامی که قصد داریم شی ء و یا جسمی را نقاشی کنیم باید بعد از به دست آوردن مقیاس دلخواه آن را با واقعیت تطابق دهیم به عنوان مثال اندازه قد یک انسان هشت برابر اندازه سر اوست 

پس شما میتوانید با به دست آوردن اندازه سر مدل نقاشی خود اندازه او را بر حسب واقعیت حدس بزنید و یا با به دست اوردن طول قد یک انسان اندازه سر و دیگر اعضای بدن او را حدث بزنید . 

در تصویر زیر طراحی آناتمی بدن یک انسان را برای شما شرح داده ایم . 

تناسب و اندازه گیری در طراحی سیاه قلم به وسیله مداد

________________________________________________________________

محصولی که شاید برای شما نیز جذاب باشد.

دانلود آموزش طراحی آناتومی بدن انسان

دانلود آموزش طراحی آناتومی بدن انسان (به زبان اصلی) یکی از بهترین آموزش های طراحی چهره و اناتومی بدن است. جان براون یکی از طراحان برجسته در زمینه آموزش طراحی آناتومی بدن انسان. یکی از دلایلی که جان براون تصمیم گرفته کارگاه آموزشی خود را در قالب فیلم اجرا کند این بوده که بسیاری از افراد با استعداد در زمینه طراحی به دلیل دور بودن فاصله آنها با  کارگاه ها از شرکت در کلاس های آموزشی محروم می ماندند.

جان براون هنرمند خوش نام طراحی اندام و اناتومی بدن در این مجموعه شما را با طراحی اجزای صورت ، طراحی آناتومی بدن انسان، طراحی چهره با مداد آشنا میکند او به صورت گام به گام به شما یاد میدهد چگونه با اشکال هندسی طراحی زیبایی از آناتومی بدن انسان داشته باشید.

دانلود آموزش طراحی آناتومی

دانلود آموزش طراحی آناتومی

%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%be%d8%b3%d8%aa%db%8c

او پیش از این که به طراحی را شروع کند به نکاتی درباره روش طراحی به شما آموزش میدهد در این فیلم آموزش طراحی از آناتومی بدن انسان با اشکال هندسی، تصاویر آموزش گام به گام طراحی توسط مداد انجام میشود و این امر باعث میشود که کار آموز به راحتی نوع حرکت دست و نتیجه آن در ایجاد خط را متوجه شود. شما می توانید ضمن لذت بردن از تماشای این فیلم، به مراحل انجام این طراحی های چهره و آناتومی بدن دقت کنید و از آن ها بیاموزید.

کلیپی که مشاهده میکنید آموزش طراحی به سبک جان براون (به زبان اصلی) است این هنر مند برجسته در این ویدئو به آموزش طراحی از آناتومی بدن انسان میپردازد جان براون در این کلیپ به شما آموزش میدهد چگونه با اشکال هندسی میتوان آناتومی بدن یک انسان را طراحی کرد او با ترکیب کردن اشکال استوانه ای یک طراحی فوق العاده از آناتومی بدن انسان به دست می آورد جان براون سعی میکند طراحی های خود را در ابعاد بزرگ ایجاد کند تا هنرمندانی که در کارگاه او شرکت کرده اند به خوبی متوجه حرکت دست او شوند این ویژگی خاص باعث شده تا شما بتوانید به خوبی آموزش طراحی از آناتومی بدن انسان را یاد بگیرید همچنین جان براون در این مجموعه آموزشی آناتومی سر و کشیدن اجزای صورت را نیز به شما آموزش میدهد. شاید برای شما نیز جالب باشد که چگونه میتوان با اشکال هندسی آناتومی بدن یک انسان را طراحی کرد. این کلیپ تنها بخشی از آموزش گام به گام نقاشی حرفه ای او میباشد. اگر شما علاقه مند به دانستن تجربیات جان براون هستید میتوانید این مجموعه را خریداری و از آموزش های وی نهایت لذت را ببرید

آموزش خط خودکاری

آموزش زبان انگلیسی نصرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مدل نقاشی
فروش کتاب هنذی